KİTAPSIZLARIN KİTABI
- ALLAH'IN KURMAYLARI -

 

FİHRİST

( İÇİNDEKİLER )

1.      

1-    ÖN SÖZ

2.      

2-   GIRIS-FİKRİN TAKDİMİ

3.      

3-   DEVİNİM-BASİT ANLATIM VE DAHA GELİŞMİŞ ANLATIM

4.      

4-   TAYİN

5.      

5-   VAROLUŞ

6.      

6-   10 FARZIN VE 6 SÜNNET İN AÇIKLAMASI

7.      

7-   GÜLMEK

8.      

8-   FELSEFE HALISI

9.      

9-   KİBELE-DİNLER TARİHİNİN BAŞLANGICI

10.    

10- REKLER VE SIMGELER VE DE DEVİNİM

11.    

11-  YAŞAM HESAB-I CARİSİ

12.    

12- TUĞLALAR

13.    

13- YUNAN TANRILARI

14.    

14- ÇEŞİTLİ EVRELERDE SİMGELERİM

15.    

15- DİNLER TARİHİ VE ANA DİNLERDEN BAZILARI

16.    

16- ZERDUŞİLİK

17.    

17- YİN VE YANG

18.    

18- MUSEVİLİK

19.    

19- ZEBUR

20.   

20- HIRİSTİYANLIK

21.  

21- İSLAM

22.  

22- İSLAMA KARŞI ELEŞTİRİLER

22 NİN DEVAMI- ÖMER HAYYAM

23.  

23- İSLAMA GÖRE CİNSEL HAYAT

24.  

24- CENNET - CEHENEM

25.  

25- KONUŞULMAYAN KONULAR

26.  

26- GEL KİTABI

27.  

27- GÜCÜN KAYNAĞI

28.  

28- AHİLİK

29.  

29- QUANTUM FİZİĞİ (QUANTİK FİZİK)

30.  

30- ASTRAL YOLCULUĞU

31.  

31- KİTAPLARIM

 

 

 

 

-1-

ÖN SÖZ

 

( FİHRİST İÇİN TIKLA )

 

Her şeyden önce bu kitap niçin yazıldı? Bunu izah etmek lazım. Konuya bakış açımızı kavrarsanız, kitabı daha bir başka lezetle okuyacaksınız. Vakit kayıp etmeden, önce bunu verelim. Dünyanın neresine giderseniz gidin, tanıştığınız insanların inançlarını sorduğunuzda genellikle 4 kitaplı dinden birinin mensubu veya budizim gibi uzak doğu dinlerinin mensubu olduklarını görürüz. Olayı daha somut hale getirmek için uzağa gitmeye gerek yok. Ben kendimden örnek vererek, konuyu açıklamaya gayret edeyim,

 

Ben tipik bir Müslüman ailenin çocuğu olarak büyüdüm. Türkiye’de de  % 99 ailenin yapısı üç aşağı beş yukarı bizimkine benzer. Örf ve adetler Müslüman örf ve adetleridir.  Ayetler Arapça okunur, hiçbir şey anlamazsın. Adam camiye gider, gelir komşunun karsı ile zina eder. Yolsuzluğun, ahlaksızlığın her türünü yapar. Dinini sorduğunda Müslümanım der. Cuzi bir takım Müslüman ededine riayet eder. Kalan yaşamı kitapsızdır. Onun yaşamının hiçbir kitapta yeri yoktur. Bu dünyanın her yanında da böyledir. Sallasan kitapsıza değer. İşte bu kadar yekün tutan kitapsızlara bir kıyak yapalım dedik. Kitapsızlar için bu kitabı tetikledik. Bundan böyle isteyen herkes kitaplı olacaktır.

 

ZİRA 10 FARZ, 6 SÜNNET ‘ DEN OLUŞAN KURALLARIMIZA TOPLUM SAHİP ÇIKACAKTIR. 10 FARZI KAVRAMAK KOLAY OLACAĞI İÇİN, UYGULAMALAR BAŞARILI, MİLLET DE KİTAPLI OLACACKTIR. KALIN SAĞLICAKLA.

Mevlana çiçeği görenleri hayrete düşürüyor

MEVLANA ÇİÇEĞİ

 

Dünyadaki mevcut dinler pek çok komplaksyon içerirler, okumak, anlamak, tatbik etmek kolay değildir. Belki de bu yüzden uygulamada sakatlık oluşmakta ve böylece insanlar kitapsızlaşmaktadır. Örneğin islamda 6666 ayeti öğreneceksin, üstüne üstelik bu ayetlere yorum getireceksin. Buna ömür yetmediği için insanlar kitaplı görünüp, kitapsız yaşıyorlar. Biz herkes uygulaya bilsin diye olayı 10 maddeye indirdik, bunu da aklında tutamazsa, varsın tamamen kitapsız yaşasın dedik. Yani anlayacağınız pek yakında dünya nufusunun % 99 u bu kitap etrfında birleşirse hiç şaşmayın. Birkaç kurala dikkat ederek kitaplı oluyorsun. Böylece mis gibi yaşıyorsun. Buna da vaktin yoksa buraya tıkla git kurallara. Beğenirsen katıl kitaplılara.   

 

Mısır’ dan kaçan MUSA’ nın dine yaklaşımı da böyle idi, az öz 10 kelam söyledi, söylenenler insanlık için kafi değildi. Umarız bizim 10 farz, 6 sünnet konuya kifayetli gelir, insanlığın kalitesi suratle yükselir.

 

 

22-11-2008

ON EMİR

 

BÜTÜN KİTAPLI DİNLERİN TEMELİ BU EMİR

SİNA DAĞINDA MUSA’YA İNDİĞİ BİLİNİR

İNSANIĞA DİSİPLİN GETİREN BU EMİRLER İÇİN,

YARADAN BİNLERCE YIL BEKLEMİŞTİR

GERÇİ MUSA, BU EMİRLERE RAĞMEN,

KAVİMİ İLE, BAŞ EDEMEMİŞTİR.

EMİRİ ŞÖYLE BİR SIRALARSAK,

BU GÜNÜN, IZDIRAP VEREN KONULARI İLE KIYASLASAK

ÖZÜN, HİÇ DEĞİŞMEDİĞİNİ GÖRÜRÜZ

GELİŞEMEYEN İNSANLIĞIN HALİNE, ÜZÜLÜRÜZ.

MUSA’ YA İNEN ON EMİR, ŞÖYLEDİR.

 

1-       ALLAHIN BİRLİĞİNE İNANACAKSIN

2-       BAŞKA BİR ŞEYE TAPINMAYACAKSIN

3-       ALLAH KELAMINI RASTGELE KULLANMAYACAKSIN

4-       HAFTANIN 6 GÜNÜ ÇALIŞIP, 1 GÜN ÇALIŞMAYACAKSIN

5-       ANANA, BABANA SAYGILI DAVRANACAKSIN

6-       KİMSEYİ ÖLDÜRMEYECEKSİN

7-       GAYR-İ MEŞRU İLİŞKİDE BULUNMAYACAKSIN

8-       HIRSIZLIK YAPMAYACAKSIN

9-       YALAN SÖYLEMEYECEKSİN

10-    SANA AİT OLMAYAN HİÇ BİR ŞEYE, GÖZ DİKMEYECEKSİN

 

İŞTE EMİRLER BÖYLE

TOPLUMLAR GELİŞTİKÇE

HIRSIZLIK, NAMUSSUZLUK, YALAN VE ZİNA ARTIYOR

HER HALDE İNSANLIK EMİRLERİ TERS ANLIYOR

BELKİ ŞEREFSİZLİK İNSANIN MAYASINDA VAR

YARADAN, ÖYLE YARATMIŞ

EMİR NE YAZAR

BURADA DA BİR ÇELİŞKİ VAR

HEM, SUÇA MEYYAL YARATACAKSIN

HEM DE, EMİRLERE KARŞI GELENİ CEZALANDIRACAKSIN

İMTİHAN YAŞAMIN ÖZÜNDE VAR

ERENLER VE BU GERÇEĞİ GÖRENLER,

İŞİN KURGUSUNDAKİ BU İNCELİĞİ KAVRAR

BU OLGUYU, TOPLUMA ANLATAMAZSA,

KENDİNE SAKLAR

 

ERDOĞAN ILDIZ

 

musa12x18

Musa Peygamber on emir ile

 

-2-

- GİRİŞ -

- FİKİRİN TAKDİMİ

 

( FİHRİST İÇİN TIKLA )

 

Herşeyden önce düşünce vardır, düşüncenin yapıcı üretken pozitif bir mecraya girmesi elbette tanrısaldır. Kâinatın içinde mevcut enerji kapasitesinin doğru mecraya akmamasından dolayı mevcut enerji kendi liderini secerek bu ivmeyi edinmiştir işte statik enerjinin aktif enerjiye dönüşü bu şekilde tetiklenmiştir. Zerre tanrısal gücün harekete geçmesinde başrolde oynar, zerre harekete geçince kendi iç dönüşümünü tamamlayıp istenilen genişlemeyi buluncaya kadar tekâmülüne devam etmek zorundadır, yani zerre tanrısal arzuyla büyür, arkasında kâinatın gücü vardır. Basitçe bu güç toz topraktır.

 

Tüm kutsal kitaplardada söz edilen topraktan yaratılmak konusunun özü budur. Tanrısal nüve topraktan oluşur, kendi öz dinamiklerini kurar, kendiyle yarışır gaye bilgi toplamaktır neticede tüm bilgiler tanrısal nüveye gider işin özünde, denenmiş doğru bilgilere ulaşmak vardır. Doğru bilginin bankası da Allah’ tır. Olay otomatiğe bağlanmıştır. Bilgiyi tez – anti tez- sentez üçlemiyle tartacaksın gerekirse kavga çıkaracaksın, neticelerden emin olduktan sonra konuyu bilgi bankasına yatıracaksın.

 

Bu sistemde, Şahika yı halk edip, sistemin içine atacaksın. Şahika haliyle tepinecek, tepişecek sagındaki solundakilerle yeni deneyimler ortaya çıkaracak. Zaman zaman evreka diyecek, zaman zamanda boğazı kesilecek. Bok yoluna gitmekte var, işin içinde.  İşte tanrısal yolda ne ararsan var, tezgâh geniş daha da genişletmeli. O kadar zamandır bekleyeni bekletmemeli, olay topraktan başlıyor ama daha nice sırları var. Durumun, sizin kafanızı yormaması için basitçe kurmaylık yolunu seçin. Kurmaylık yolu hakkında biraz açıklama yapalım, zerre ile başlayan yolculuk kitle ile devam ediyor, çarpışmalar didişmeler darvini memnun ediyor. Her şey kuvvetlinin yaşaması esasına dayalı, Darvin’ de, tüm bu yollarda Allah ın emrinde. Kitle, tez, antitez, sentez üclemiyle harekete gecince değişmeyen tek şeyin değişimin kendisi olduğu yaklaşımının ışığında daima yeni şeyler öğrenerek ve bünyeyi ve oluşumu genişleterek metamorfoz çerçevesinde bilginin çok yoğundan az yoğuna hareketi temel prensibine göre bilginin çok yoğundan az yoğuna geçiş esasına göre sağlanmasının ortaya çıkardığı güvence, rehavet, güzellik çerçevesinde seyretmesi adama bildiğim tek şey varsa oda hiç birsey bilmediğimdir lafını söyletir. Bu çerçevede yolu açan tek kelime niçin dir. Niçinin açtığı yolda yaradanla başlıyosun yolculuğa. Önce, oda sende yamak olarak başlıyosun yolculuğa, sonunda, gelişen oluyor, ALLAH, boşuna vakit tüketenler ise yamak kalıyor.

Bilmem anlatabildik mi? Hazret. Açılımlar açılımları doğuracak, zamanla şahika kurmay olacak, birde bakalım kurmaylığın esaslarını görelim bakalım mart karı nereye yağacak. Yol başlıyor, çığırtkanlar çığlık çığlık, rahatlık gani. Şöyle bir merdivene bakalım, hani toz topraktan varıyorsun önüne geleni haşlıyosun, arzuna göre iş tutup yamaklığı kapıyosun. Yamaklık olunca çantata keklik çıraklık olur iki teklik kalfalık üç nolu pozusuyona verilen addır, ustalar ise (4/4) dört dörtlüktür. Pirler en az dört usta besler altı nolu konuma yerleşmiştir hazretler. Yedinci konumdakilerle temastadır altıncı konuma seçilenler. Sekizinci konumda alt kademelerden gelen mesajı tanrısal anlatış ve lisana çevirenler vardır. Dokuz nolu konumda yatırımcılar at koşturur, on nolu konumun herkes ağzına bakar evrende yatırım kollayanlar onların onayladıklarını pazarlar onbirinci konumda sefa vadır, her şeyi tanrısal görüşü hazırlayan uzmanlar sizi huzura kavuştururlar.

Evet, geldik onikinci basamağa, işte tanrıyı bulacaksın orada.

 

İşte dost, saat ekranındaki rakamlara göre anlatmaya çalıştığımız gerçekler belki sizin daha çok dikkatinizi çeker diye birde tablo olarak verelim. Nemize lazım, sakat toplum yaratmayalım, işi sağlama alalım. Herşeyi tablodan bakıp nizami, akla uyugun yapalım.

Ya Allah deyip girelim tabloya. Umarız yardımcı olur yaradana kavuşmaya

 

 

 

-3-DEVİNİM-BASİT ANLATIM

( FİHRİST İÇİN TIKLA )

DEVİNİM OLAYINI TABLOLAŞTIRIRSAK
ŞÖYLE BİR GÖRÜNÜŞ 
ORTAYA ÇIKAR

MAKAMLAR

 

 

AŞAĞIDAKİ TABLO DAHA REKLİ BİR ANLATIM İÇİN DEVİNİMİ GÖSTERMEKTEDİR

EVOLUTION, TOPRAKTAN TAA TANRIYA GELİŞİMİN YOLU

 

-3A-DEVİNİM-DAHA GELİŞMİŞ ANLATIM

( FİHRİST İÇİN TIKLA )

DEVİNİM OLAYINI TABLOLAŞTIRIRSAK
ŞÖYLE BİR GÖRÜNÜŞ 
ORTAYA ÇIKAR

 

 

POZİSYON

UNVAN

KONUMUN PİYASA DEĞERİ

1

YAMAKLIK OLUNCA ÇANTADA KEKLİK,

AMELE YÖVMİYESİ İLE BAŞLAR TEŞVİK

2

ÇIRAKLIK

2 YAMAK ÜCRETİ İLE NAMZET OKŞANIR

3

Kalfalık  İLE YOLDAŞ OKŞANIR

ÜÇ NOLU POZUSUYONA VERİLEN ADDIR. EN KÖTÜSÜ 3 YAMAK ÜCRETİ ALIR.

4

USTALAR İSE DÖRT DÖRTLÜK ADAMLARDIR

EN KÖTÜSÜ 4 YAMAK ÜCRETİ ALIR.

5

PİRLER 

(16 )EN AZ DÖRT USTAYI BESLERLER YANİ 4 X 4 = 16 YAMAK EDERLER.

BEŞ NOLU KONUMA YERLEŞMİŞTİR HAZRETLER

6

PEYGAMBERLER 

GÖKLERDEN ALDIKLARINI CEMAATA İLETİRLER-ÜCRET BİÇİLMEZ ONLARA, KELLELERİ HEP TEHLİKEDEDİR. ÖNÜNE GELEN KELLELERİNİ İSTER. BULAMAZLARSA ONU, BİRİNİ DÜZME TUTKUSU, ZAVALLI ANACIKLARINA KADAR GİDER.

_m1.jpg

YEDİNCİ KONUMDAKİLERLE TEMASTADIRLAR.

http://www.balonturu.net/wp-content/uploads/2010/03/isa-carmih.jpg

7

HABERCİLER

 

( CEBRAIL- HERMES )

DSCN3649

YEDİNCİ KONUMDA POSTACILAR VARDIR. GÖREVLERİ, YER İLE GÖKLER ARSINDA İRTİBATI SAĞLAMAKTIR

8

TEKLİFCİLER; UNİTEYİ EVRENE BAĞLARLAR. PEYGAMBERLERDEN GELEN HER KONUYU EVRENSEL BOYUTLARA TAŞIRLAR. ÜNİTEDEN GELEN TALEP VE TEKLİFLERİ YARADANIN STANDARTINA GETİRİRLER, BÖYLECE KONULAR HAKKINDA TEREDÜTE MAHAL VERMEZLER

TSE

TÜRK STANDARTLAR ENÜSTÜSÜ GİBİ ÇALIŞIRLAR

9

Yatırımcılar, kılı kırk yararlar

DAHA SONRA TEKLİFİ YARADANA ÇIKARIRLAR

10

Denetimciler

DENETİMLER HER ŞEYİN PROTOTİPİNE GÖRE TOLERANSIZ YAPILIR

11

İskan onayı verenler

GÖREVLER İÇİNDE EN ASLA DEĞİŞİM ÖNERİLERİNE KULAKLAR KAPALI DEĞİLDİR

12

YARADAN

Ne iyki varsın,
Her işi sağlama
alırsın

 

Biraz nefes biraz estetik olsun diye fikrimizi birde şiirle ifade edelim istedik. Yorulana iyi gelir, belki biriniz Allah razı olsun der. Yormayalım sizi, hemen verelim konuyla ilgili şiirleri. Tayin şiirinde göreceğiniz gibi ruh ölmüyorsa eğer ölüm yoktur birader. Bizde sadece tayin vardır. Evrenin hertarafıda kutsaldır. Evrimine göre bulursun vücud. Cenneti cehennemi hepsini unut. Sadece çalışma ve tekâmül vardır. Dünyevi bakış açılarıyla evreni kavramak çok zordur. Biz size vereceğiz evrenin anahtarını, siz artık kabiliyitenize göre kullanın o anahtarı. Ya Alllah diyip şiire girelim. Sizi sonsuz rahatlatacak yolları gösterelim. Bu bize nasip olduysa, o da, Yaradanın işi. Yolunuz aydınlık olsun, umarız anlarsınız bu işi. Anlamasanızda fazla kafaya takmayın. Siz ne yapıp edin, kendinizi aklayın. Evet, lafı uzattık biraz, şiire girelim, size fazla eziyet etmeyelim. Gerçi kitap kitapsızların kitabı, size ayıp olmasın diye biz kitaba uyacağız, sizleri fazla sıkmayacağız. İşte şiir, umarız kısa yoldan anlatır fikri, gerektirmez uzun uzadıya zikri.

 

( FİHRİST İÇİN TIKLA )

-4-

TAYİN


Ölüm Allah’ın emri denir,
Bu sözle, çelişkiler sergilenir.
Ruhun kerameti nerededir,
Bu gerçek, es geçilir.

Yaradan‘ın ruhlarla hesabı bitmez,
Bu hesaplaşmaya tüm kutsal kitaplar da yetmez.
Ruh ölmüyorsa eğer,
Çürüyen zarftır.
O halde ölüm yok, tayin vardır.
Koca kâinatta, insanlık için, dünya dardır.
Evrenin sonsuzluğunda, tayin mekânı yok sanma
Yaradan, her türlü seçeneği sunmuş sana
Yükselmek için, topraktan, taaa arşa
Çalışmanı daim kılmış, ister Dünya’da ister Mars’ta.
Evrende, çalışmanın zamanı ve de mekânı yoktur,
Zarf eskidi, verimin düştüyse eğer,
Daha dinç bedenle, daha iyi bir yerde,
Vücut bulmaya kim hayır der.


Bu sayede, daha çok tuğlayı binana eklemek,
Seni daha mutlu eder.
Tayininin çıktığı yerde
Gayretinle, yapına eklersin bir tuğla daha
Yaradan’a kurmaylık yolunda, rütben gider sonsuzluğa.

ERDOĞAN ILDIZ

 

Şiirden sonra birdaha var oluş konusunu hikâye etmek çeşni etmek için affınıza sığınarak konuyu birdaha gündeme getiriceğiz. Sürçü lisan ettikse affola.

 

 

-5-

VAR OLUŞ

( FİHRİST İÇİN TIKLA )

 

HİÇLİKTEN HEPLİĞE, YOKLUKTAN VARLIĞA YOLCULUK ZERRE İLE BAŞLIYOR. BİLGİ İLE ZERRE BÜYÜYÜP, EVREN OLUYOR. BU AYNI ZAMANDA BİLGİSİZLİĞİN VE BİLGİNİN SAVAŞIDIR. ÖNCE SALT ENERJİ ŞEKLİNDE DURAN BİLGİLENMENİN MUTLULUK OLDUĞUNU ANLIYOR. BİLGİSİZLİK, BU KAVRAYIŞ NİÇİNİ DOĞURUYOR. NİÇİN AÇILIMLARIYLA TEZ, ANTİTEZ, SENTEZ ÜÇLEMİNİ DOĞURUYOR. BU YÖNTEMLE ELDE EDİLEN DENENMİŞ SAĞLAM BİLGİLER,  METAMORFOZ SİSTEMİ İLE ÇOK YOĞUNDAN AZ YOĞUNA BİLGİ AKTARIMINI SAĞLIYOR, DEĞİŞMEYEN TEK ŞEYİN DEĞİŞİMİN KENDİSİ OLDUĞU OLGUSUYLA, SONSUZ DEVİNİM ELDE EDİLİYOR. ALTAN TALEP GELİYOR, ÜST DE EVRENİ TALEP DOĞRULTUSUNDA ŞEKİLENDİRİYOR. 14 MİLYAR YIL ÖNCE SAMANYOLU GALAXSİSİNİN KURULMASI GİBİ. BU TALEBİN VE YENİ DÜZENLEMELERİN OLUŞUMUNUN SİSTAMATİĞİ AŞAĞADA ŞİİRLE VERİLMİŞTİR. İYİ YOLCULUKLAR.

      

ERDOĞAN ILDIZ

 

 

MANTIK

-DEVİNİMİN MANTIĞI VE RUTBELER-

 

KARYA RENK KARTELASI - RENKLERİN İLİŞKİSİ NUMARALI.JPG

 

UZUN İNCE BİR YOLDA

TOPRAKTAN TAA ARŞA

YARADANA KAVUŞMAYA

DEĞİŞİK KİSVELERDE

BELİRLİ GÖREVLER VE İSİMLERLE

YÜRÜYÜP DURUYORUZ

NASIL MI?

İŞİ SOMUTLAŞTIRMAK ADINA

MEVCUT OLUŞUMLA İŞE BAŞLAYALIM

ÖRNEĞİMİZİN İSMİNİ,

 SAMANYOLU GALAKSİSİ KOYALIM

YARADANI PATRON OLARAK TANIMLARSAK

BU GALAKSİNİN KURULMASI İÇİN

PATRONA BİRİLERİ ÖNERİ SUNACAK

YATIRIM ONAYI ÇIKTIKTAN SONRA

DENETİM FARKLI BİR BİRİM TARFINDAN YAPILACAK

DENETİM SONRASI İSKANI VEREN BİRİM

OLAYI YARADANIN ONAYINA

PÜRÜZSÜZ HAZIRLAYACAK

ŞİMDİ EVRENSEL AKILI TOPYEKÜN İNCELEYELİM

İŞİN SIRRINA ERELİM

YARADANIN AKLINA SAAT EKRANINDA 12 DERSEK

TOPRAKTAN BAŞLAYAN VE OLAYDA YARADILAN DİYE TANIMLANANA DA

SIFIR DEMEK GEREKİR

BÖYLECE, ŞİİRİN SONUNDAKİ TABLO ELDE EDİLİR.

BU TABLODA HER KONUMUN TANIMI,

KONUMUN SAAT KADRANINDAKİ YERİ

VE BU KONUMLARIN AKILSAL DEĞERİ

VE DE

KONUMLARIN BEYİN KULLANMA KAPASİTELERİ BELİRTİLMİŞTİR.

İŞTE OLAYIN FELSEFESİ BÖYLEDİR

FELSEFEYİ ANLARSANIZ EĞER BAŞINIZ BİR ÜST BASAMAĞA DEĞER

SİZ DE DE BİR PENCERE AÇARSA BU SÖZLER

NE DİYELİM, SİZE DE KOLAY GELSİN

TEMMENİMİZ,

 ELİNİZİ ATTIĞINIZ HER ŞEY YEŞERSİN.

 

ERDOĞAN ILDIZ

 

 

6-3-2009

NİÇİN

 

NİÇİN YARADILDIK, BU ÇABA NİÇİN?

TÜM FELSEFELER YARADILIŞ NEDENİMİZİ,

EVRENDEKİ PARADOKSLARA BAĞLIYOR.

YARADAN BİZİ, AÇILIMLAR İÇİN KULLANIYOR.

OLAYI DAHA ANLAŞILIR KILMAK İÇİN

RENKLER İLE ÖRNEK VERELİM.

 

YARADAN ÜÇ RENKLE EVRENİ KURMUŞ,

KARIŞTIRDIKCA RENKLER COŞMUŞ

HER GÜN YENİ KARIŞIMLARLA

RENKLER SONSUZA KOŞUYOR.

HER GÜN KATLANAN BU NÜANSLAR, NE OLACAK?

TABİİ Kİ SONUÇTA GRİ OLACAK

TÜM RENKLERİN KARIŞIMI, SONUÇTA GRİYİ VERİR.

BÖYLECE, ENERJİ DENGELENİR.

METAMORFOZUN BİTTİĞİ YERDE

NÖTR HAL MEVCUTTUR.

BU HALİN, TABİİ TEZAHÜRÜ İSE “ BIG BANG “ DİR.

PEKİ, BURADA YARADANIN KARI NEDİR?

ONUN KARIDA, OLSA OLSA BİR ÜST EVRİMDİR

YENİ “ BIG BANG “ LER

YENİ RENKLER, YENİ KURMAYLAR,

YENİ AÇILIMLAR,

SONSUZ BİLGİ YOLUNDAKİ BU AÇILIMLAR

YOLCULUĞU DAHA HEYCANLI KILAR

BU SÜREÇ BÖYLE DEVAM EDERKEN

BAL DAMLAR EVRENDEN

BÖYLECE, YANLIZLIKTAN KURTULAN YARDAN

MEST OLUR YARATTIĞI SEFADAN

 

ERDOĞAN ILDIZ

 

EVET, GELDİK ŞİMDİ,

 KİTAPSIZLARIN KİTBININ MUHTEVİYATINA

 

AŞAĞIDAKİ TABLODA BELİRTİLEN 10 FARZ VE 6 SÜNNET TEN OLUŞAN OLGUNUN UYGULAMASINA GAYRET EDİLDİĞİNDE EN AZINDAN KİTAPLI OLUNABİLECEK. DİĞER DİNLERİN KİTAPLI GÖRÜNEN FAKAT KİTBI UYGULMAYAN MENSUBU OLMAK YERİNE, BİZİM KİTABIN SADIK UYGULAYICISI OLARAK DAHA BİLİNÇLİ VE DAHA HUZURU BİR YAŞAMI KURABİLECEKSİNİZ.

 

-6-

KİTAPSIZLARIN KİTABININ MUHTEVİYATI

( FİHRİST İÇİN TIKLA )

6-           10 FARZIN VE 6 SÜNNET İN AÇIKLAMASI

 

 

                               i.    

FARZ

SÜNNET

1.

RENKLER VE AÇILIMLARI- YARADANI VE EVRENİ ANLAMAK İÇİN ŞART

SPOR VE MEDİTASYON YAP

2.

TAYİN  - ÖLÜM YOK, TAYİN VAR

AZ YE

3.

HER KONUDA NİÇİNİ SOR

İNSANLARA MADDİ VE MANEVİ YARDIM ET

4.

BİLDİĞM BİR ŞEY VARSA, O DA HİÇ BİR ŞEY BİLMEDİĞİMDİR DE,  ÖZETLE BİLİYORUM DEME, BIRAK ANLATSINLAR

USTANI, DOSTUNU ZİYARET ET

5.

METAMORFOZ- ÇOK YOĞUNDAN AZ YOĞUNA AKIŞ- SENDEN DAHA BİLGİLİ, GÖRGÜLÜ KİŞİLERDEN DOST TUT

ÇARŞAMBALARI TATİL ET

6.

DEĞİŞMEYEN TEK ŞEY, DEĞİŞİMİN KENDİSİDİR. HER ŞEY DEĞİŞECEKTİR, KENDİNİ BUNA HAZIRLA

CANLI VEYA CANSIZ VARLIKLARA ZARAR VERME, ÖLDÜRME. BİRLİKTE YAŞAMAYI ÖĞREN

7.

TEZ- ANTİ TEZ – SENTEZ. – HER KONUDA BU YÖNTEMİ KULLAN

 

8.

ELİNE, BELİNE, DİLİNE SAHİP OL

 

9.

SADECE KUVETLİLER AYAKTA KALIR.- DARWIN TEORİSİNİ ESAS AL. HER ZAMAN KUVETLİLER AYAKTA KALIR.

 

10.

NE KADAR BİLİRSEN BİL, SÖYLEDİKLERİN, KARŞINDAKİNİN ALAYABİLDİĞİ KADARDIR. KİŞİLERE KAPASİTELERİNİN ÜSTÜNDE YÜKLEME YAPMA. EMEĞİN BOŞA GİDER.

 

 

KİTAPSIZLARIN KİTABININ MUHTEVİYATI

 

YÜZÜNÜZÜN GÜLMESİ 10 MADDENİN UYGULAMASINA BAĞLI, BU 10 MADDEYİ AÇIKLAMAYA ÇALIŞALIM 6 SÜNNETİ YAPMAZSANIZ DA OLUR

( FİHRİST İÇİN TIKLA )

 

FARZ OLAN 10 KONU

1-        RENK

HER ŞEY 3 RENKTEN OLUŞUR. SARI- TOPRAĞI VE BEREKETİ. MAVİ- HAVA VE SUYU. VE DE ASALETİ KIRMIZI İSE-ATEŞ VE AŞKI SİMGELER.

2-        ÖLÜM YOK, TAYİN VAR

TOPRAKTAN TAA ARŞA ÇEŞİTLİ PLANETLERDE VUCUT BULARAK YETİŞTİRİLİRİZ

3-NİÇİN? CEVAPSIZ KALMAYACAK

TATMİNKÂR CEVAP ALANA KADAR BU KONUNUN PEŞİNİ BIRAKMAK YOK

4-BİLDİĞİM BİR ŞEY VARSA O DA HİÇ BİR ŞEY BİLMEDİĞİMDİR.

BİLİYORUM DEME, ÖNCE BİR DİNLE

5- METAMORFOZ( ÇOK YOĞUNDAN AZ YOĞUNA AKIŞ)

HAREKETİN TEMEL PRENSİBİ- DERYANIN YANINA KUYU KAZILMAZ. DERYA İLE DOST OL, BİLGİSİNDEN GÖRGÜSÜNDEN,İMKANLARINDAN FAYDALAN

6- DEĞİŞMEYEN TEK ŞEY DEĞİŞİMİN KENDİSİDİR.

YARADAAN DÂHİL HERŞEY DEĞİŞİM HALİNDEDİR

7- TEZ ANTİ TEZ- SENTEZ

HER TEZİN BİR ANTİ TEZİ OLUŞTURULMALI ÇARPIŞAN FİKİRLERİN SENTEZİ İLE HAREKET EDİLMELİDİR.

8- ELİNE – BELİNE – DİLİNE SAHİP OL

ÇALMA- ZİNA ETME –YALAN SÖYLEME

9- SADECE KUVVETLİLER AYAKTA KALIR

DARWIN TEORİSNE GÖRE HAREKET EDİLMELİDİR

10- NE KADAR BİLİRSEN BİL SÖYLEDİKLERİN, KARŞINDAKİNİN ANLAYABİLDİĞİ KADARDIR.

KİŞİLERE KAPASİTELERİNİN ÜSTÜNDE YÜKLEME YAPMA.

SÜNNET OLAN 6 KONU

1-NAMAZ NİYETİNE SPOR VE MEDİTASYON YAP

2-ORUÇ NİYETİNE AZ YE

3-ZEKAT NİYETİNE İNSANLARA MADDİ VE MANEVİ YARDIMCI OL

4-        HAÇ NİYETİNE USTANI DOSTUNU ZİYARET ET

5-        ÇARŞAMBALARI TATİL ET

6-        CANLI VE CANSIZ VARLIKLAR İLE BİRLİKTE YAŞAMAYI ÖĞREN- ÖLDÜRME

 

İŞİ BU KADAR YALIN HALE GETİRMEK DE HİÇ DE KOLAY DEĞİL. BUNA DA KAFASI BASMAYANLARIN HER TÜRLÜ TACİZİNE MARUZ KALMAYI DA GÖZE ALARAK, BUNU YAPTIK. UMARIZ MAKBULE GEÇER.

 

 

 

-7-

( FİHRİST İÇİN TIKLA )

 

28.05.2008

GÜLMEK

 

Yaradan, gülme becerisini, sadece insanoğluna vermiş

Birbirimize kazık atmadan, birlikte gülmemizi istemiş

Bir başına güleni, insan bile telakki etmemiş

Sevginin yeşerttiği, nefrettin körelttiği, malum

Bunu bilmek için, olmak gerekmez, âlim

Sevgi ile çıkılan bu yolda, birlikte yürünecek,

Birlikte gülmeyi beceremeyenler, işin başında elenecek

Her işin sırrı, adalette gizlidir

Adalet, mülkün temelidir

Bu felesefe ile, taraflar birlikte gülmeli,

Bir birini, hiç üzmemeli

Gülmeyi, daim etmek istiyorsa insan,

Şu noktalara önem vermeli;

Öncelikle, sabırlı olmayı öğreneceksin

Sabır, birçok şeyin temeli

Sabırlı kişi, önemsenmeli

Tekkeyi bekleyenin, çorbayı içtiği, gerçeği, es, geçilmemeli.

Gülmeyi daim kılan konulardan ikincisi

Doğru kişiye denk gelmektir

Doğru kişiyi, senin seçmen asla mümkün değildir

Yaradan iyiye denk getirirse, getirir

Düşersen, insanın yaramazına

En sağlam kilit bile dayanmaz, o düzenbaza

Pislik insanı, hiç birşey durduramaz

Dünyalar onun olsa da, o, asla iflah olmaz

Allah razı olsun, karşılıklı gülmek için sihirli kelimedir

Bu konuda da ana yaklaşım şöyledir;

Prensip, bir bardak su getirene bile,  şükranları iletmektir,

 Allah razı olsun ki ondan,

Onun sayesinde, içebiliyoruz bu suyu

Unutmamalı ki,

 Biri tarafından kazılmış, su aldığımız o kuyu

Allah ondan da razı olsun diyerek, onu da yadediyor,

Olaya başka bir boyut getiriyoruz

Bakış açımız böyle ayarlanınca

Sevgi dökülüyor bizden, tonlarca

Sevgi oluyor topluma, kuvvetli bir gıda

Fertlerin, gülen yüzleri, kavuşuyor aydınlığa

Birlikte gülebilmenin son koşulu ise

Şükürü elde tutabilmektir

Önce, sağlığının servet olduğunu, bileceksin

Servet düşkünlüğünün, sonunun olmadığını öğreneceksin

Şükrün, fren olduğunun bilincinde,

Paylaşmasını bilerek,

Diyojeni de yâd ederk, yoluna devam edeceksin

 

Gülen yüzlerinizin hiç solmaması dileğim ile

Erdoğan Ildız

EVET, SADECE İNSAN GÜLEBİLDİĞİNE GÖRE, TÜM BUNLAR, İNSAN OLABİLMEMİZ İÇİN TASARLANMIŞTIR.

 

8

( FİHRİST İÇİN TIKLA )

-8-BU DA GÜLME FELSEFESİNİN HALISI

felsefehalısı136x212

 

 

Umarız, fikrin esası hakkında bir görüş edindiniz. Olayın sağlam temellere oturtulabilmesi için fikrin iskeletini oluşturan bir tablonun verilmesinin zamanı geldi.

 

 

-9-

TARİHİ GELİŞMELER KONUSUNDA AÇIKLAMALAR

DİNLER TARİHİNİN BAŞLANGICI

KIBELE

( FİHRİST İÇİN TIKLA )

 

UZAYDAN GELDİKLERİ DÜŞÜNÜLEN İLK KAVİMLERİN YUKARI MEZOPOTAMYAYI SEÇMELERİNİN NEDENLERİNDEN BİRİ BERRAK VE GÜMRAH AKAN FIRAT NEHRİNİN OLDUĞU SÖYLENEBİLİR. ORTADOĞUNUN ANADOLUYA VE BALKANLARA AÇILAN KAPISI MALATYA VE ELBİSTAN OLDUĞU İÇİN, DOĞAL OLARAK MEDENİYETİMİZİN BU YÖREDEN BAŞLADIĞI VARSAYILABİLİR.

 

 

 

VARSAYILABİLİR.Hitit Krallığı

ROSE

ROSE

 

KİBELE

 

ETİLER’ İN TANRISI

HEM SÜMERLER’İN

HEM DE

TÜM MEZOPOTAMYA’NIN

ANA TANRIÇASI

BİR ANLAMDA HAMURABİ’NİN ANASI

HAMURABİ GÜNÜMÜZ KANUNLARININ

BABASI

ANLAYACAĞINIZ

RESİMLEDEKİLER

HEM ANALARIMIZ,

HEM BABALARIMIZ

HADİ HAYIRLISI

 

ERDOĞAN ILDIZ

 

Hamrabi Kanunları

KİBELE

Hamrabi Kanunları

http://tbn2.google.com/images?q=tbn:PFXOZXz2F16YiM:http://image10.webshots.com/10/4/73/60/136847360rDGBYj_fs.jpg

Tam boyutlu görseli göster

http://tbn3.google.com/images?q=tbn:VAaLpJUZygOBqM:http://image63.webshots.com/63/2/6/18/2641206180092085695IaJGTa_fs.jpg

 

 

DEVİNİM FİKRİ;

 

Devinim fikrinin esası RENKLERE dayanmaktadır. Yaradan en iyi şekilde renklerle ifade edilir. SARI, Toprağı, MAVİ, Hava ve Suyu, KIRMIZI, Sevgi ve Ateşi simgeler. Bu 3 regin karışımından sonsuz renkler elde edilir. Bunun için yaradan en iyi reklerle ifade edilir. YARADAN TÜM RENKLERİN CEMİDİR. MUHTEVİYATI HER GÜN ZENGİNLEŞMEKTEDİR.

 

-10-

RENKLER VE SİMGELER

VE DE DEVİNİM FİKRİ

( FİHRİST İÇİN TIKLA )

 

 

 

 

 

RENK

ANLAMI

NOT

1.      

SARI

TOPRAK

BEREKET

2.      

MAVİ

SU VE HAVA

ASALET

3.      

KIRMIZI

ATEŞ VE SEVGİ

 

4.      

YEŞİL- SARI VE MAVİNİN ÇOCUĞU

HAYATI SİMGELİYOR

HAYATI, BİTKİLERİ SİMGELİYOR

5.      

MOR – MAVİ VE KIRMIZININ ÇOCUĞU

ÖLÜMÜ SİMGELİYOR

 

6.      

TURUNCU – KIRMIZI VE SARININ ÇOCUĞU

ESERİ SİMGELİYOR

TOPRAK VE ATEŞTEN YAPILAN TREKOTALAR ESERDEKİ DAYANIKLIKLARI SİMGELİYOR.

 

 

HİÇLİKTEN HEPLİĞE, YOKLUKTAN VARLIĞA YOLCULUK ZERRE İLE BAŞLIYOR. BİLGİ İLE ZERRE BÜYÜYÜP, EVREN OLUYOR. BU AYNI ZAMANDA BİLGİSİZLİĞİN VE BİLGİNİN SAVAŞIDIR. OLAYIN RENGİ HER AN ARTIYOR, ZENGİNLEŞİYOR.

ÖNCE SALT ENERJİ ŞEKLİNDE DURAN BİLGİSİZLİK,                                                                                                                                                               BİLGİLENMENİN MUTLULUK OLDUĞUNU ANLIYOR, BU KAVRAYIŞ NİÇİNİ DOĞURUYOR. NİÇİN AÇILIMLARIYLA TEZ, ANTİTEZ, SENTEZ ÜÇLEMİNİ DOĞURUYOR. BU YÖNTEMLE ELDE EDİLEN DENENMİŞ SAĞLAM  BİLGİLER,  METAMORFOZ SİSTEMİ İLE ÇOK YOĞUNDAN AZ YOĞUNA BİLGİ AKTARIMINI SAĞLIYOR, DEĞİŞMEYEN TEK ŞEYİN DEĞİŞİMİN KENDİSİ OLDUĞU OLGUSUYLA, SONSUZ DEVİNİM ELDE EDİLİYOR.

 

ALTTAN TALEP GELİYOR, ÜST DE, EVRENİ TALEP DOĞRULTUSUNDA ŞEKİLENDİRİYOR. 14 MİLYAR YIL ÖNCE SAMANYOLU GALAXSİSİNİN KURULMASI GİBİ. BU TALEBİN VE YENİ DÜZENLEMELERİN OLUŞUMUNUN SİSTEMATİĞİ AŞAĞADA ŞİİRLE VERİLMİŞTİR.

 

İYİ YOLCULUKLAR

 

ÖMÜRÜ ORTALAMA 70 YIL ALIRSAK HER AY BİR TUĞLA EKLERSEK BİNAMIZA 70 X 12 = 840 TUĞLA KOYARIZ 1 KARNASYONDA. BEN DÜNYAYA FARK ATARIM, ANCAK TUĞLALARIMI SAYMAYA KALKTIM. MAALESEF ONDA BİRİNİ BULAMADIM. SİZ BENİM TUĞLALARI İNCELEYİN, SİZİNKİ DAHA İYİ İSE BİR ARAYA GELELİM. TANIŞMAK ONUR OLACAKTIR SİZLE.

 

 

EVRENİN SIRRI
TOPRAKDAN
VAROLUŞ TEZ İLE BAŞLIYOR VE YARADANA UZANIYOR

 

 

 

 

HER ŞEY TOPRAKTAN BAŞLIYOR 
TEZ, ANTİTEZ, SENTEZ ÜÇLEMİ İLE KUVVET BULUYOR 
METAMORFOZ  PRENSİBİ İLE
AKIŞ ÇOK YOĞUNDAN AZ YOĞUNA OLMAK KAİDİ İLE DEVAM EDİYOR

 

 

AŞAĞIDAKİ ŞİİRLER, YAŞAMI ANLAMLI KILMAK İÇİN BİZİ BİRTBİRİMİZE YAKLAŞTIRACAK NÜVELERİ SAĞLADIĞINDAN İYİ ÖZÜMLEMEK GEREKİYOR.

20-3-2010

gönlümün sepetinden

YAŞAMLA

BARIŞIK OLMAK

ROSE

YAŞAMLA BARIŞIK OLMAK,

DAHA MUTLU YAŞMAK İÇİN,

BAZI ÖNERİLERİMİZ VAR

BELKİ İŞİNİZE YARAR

YÜZÜNÜ BİR GÜLÜMSEME KAPLAR

SENDEN ALDIĞIMIZ FEYZ İLE

BİZİM DE YÜZÜMÜZ PARILDAR

KOLAY GELSİN DİYELİM

İLK KURALI VERELİM

BEKLENTİNİ YÜKSEK TUTMA,

HAYATTAN VE İNSANLARDAN

BEKLENTİN ORANINDA

HAYAL KIRIKLIĞI YAŞAYACAKSIN, ONLARDAN

ELİNDEKİ İLE YETİNMEK,

ŞÜKÜR EDEBİLMEK

BÜYÜK BİR ERDEMDİR

BUNU ÖĞRENMEK

YILMADAN BİSİKLETİN PEDALINI ÇEVİRMEK

ANA KURALIDIR YAŞAMANIN

ANCAK BU YOLCULUKTA

YARADANDIR, KAPTANIN

TEVEKKEL TAALALLAH DIR SLOGAN

YAŞAMA SAYGILI OLMAN,

YAŞAM RASYOLARINI BİLEREK

ONA AYKIRI DÜŞMEDEN YAŞAMAN

ÖRNEĞİN 2 SAAT UYKU İLE İDARE EDERİM DEYİP

KENDİNİ ALDATMAN,

AFFEDİLMEYECEKTİR

UNUTMA, PROGRAMIN NE KADAR YOĞUN OLURSA OLSUN

YAPABİLDİĞİN KADARINI YAPARSIN.

YAPAMADIKLARIN İÇİN DE ŞUNU UNUTMA

ÇARELER TÜKENMEZ

ELİNDEN GELENİ YAP,

HUZURLU YAT, HUZURLU KALK.

FORMUNDA OLMAK İÇİN SABAH AKŞAM, ÖĞLEN,

FIRSAT BULDUKÇA YÜRÜ VEYA SPOR YAP

ZAMAN ZAMAN KENDİNİ ŞIMART,

İŞTE, İHTİYAÇ DUYDUĞUN HAKİKAT

 

ROSE3

ERDOĞAN ILDIZ

SEVGİYE DEĞER BU AKROBOSİ

 

 

 

 

24-4-2009

GELİŞ VE GİDİŞ

 

TAYİNİMİZİN DÜNYAYA ÇIKMASI İLE

BAŞLAYAN SÜREÇ

BU DÜNYADAN BAŞKA BİR GEZEGENE

TAYNİMİZİN ÇIKMASI İLE DEVAM EDECEK

RUH ÖLMÜYORSA,

BU, BÖYLE OLMALI, EL MAHKÛM

SONSUZ BİR DEVİNİM İÇİNDE

YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ

HEP O GELİŞ - GİDİŞİN FARKINI, FARK EDECEĞİZ

BU İŞİ DE ADAM GİBİ YAPMAK İÇİN

ÖNCELİKLE GELİŞ-GİDİŞİN FARKINI İYİ ÖĞRENECEĞİZ

BUNU YAPMAYI İYİ BECERİRSEK EĞER

ACILARIMIZ, FERYAT, FİGAN GİBİ İNLEMELER BİTER.

 

ŞÖYLE BİR KIYASLAYALIM

GELİŞ VE GİDİŞİN FARKINI

ANAN BABAN TANIŞIYORLAR

SEVGİ ORTAMI YARATIYORLAR

SENİN TEMELİNİ ATIYORLAR

DOKUZ AY ON GÜN SEFALI BİR BEKLEYİŞ

VE MUHTEŞEM BİR GELİŞ

HERKESİN YÜZÜ GÜLÜYOR

İLKOKULA GİDENE DEK,

SENİ, MUAZZAM BİR SEVGİ SELİ BEKLİYOR

OKUL, SENİ TOPLUMLA AKUPLE EDİYOR.

EVET, GELİŞ BÖYLE MUHTEŞEM BİR SÜREÇ

GÖRECELİ, YAVAŞ VE SEFALI

ÖMÜRNÜ SÜRÜYOR İNSAN, HIZLI VE DALGALI

GÖZ AÇIP KAPAYANA DEK, GEÇİYOR ZAMAN

BİR DE BAKIYORSUN KALMAMIŞ ARTIK

KOŞMAYA, SEVMEYE, ÇALIŞMAYA GENÇLİKTEKİ İMKÂN

NE DE OLSA, TECRÜBE VAR

KAFANDA ÇEŞİTLİ PLANLAR,

MASANDA BİR SÜRÜ DOSYALAR

GÖRECEK ONCA DOSTLAR

VE BİR GÜN

ANSIZIN GİDİYORSUN

YARIM KALIYOR BÜTÜN BU PLANLAR

EVET, İNCELİK BURADA

GİDİŞ YOLU, GELİŞ YOLU GİBİ SEFALI DEĞİL MUHAKAK

ANCAK

PROJELERİNİN BİTMEYECEĞİNİN FARKINDA OLARAK

HİÇ TAYİN OLMAYACAKMIŞ GİBİ ÇALIŞARAK

VE DE HER AN GİDECEKMİŞ GİBİ HAZIR OLARAK

YAŞAMI SÜRDÜRECEKSİN

HER ANIN SEFASINI SÜRECEKSİN

YARIM BIRAKTIKLARINI

SEVENLERİNİN VEYA IŞILTINI GÖRENLERİN

BİTİRECEKLERİNDEN EMİN OLABİLİRSİN

SEN BİR DEĞER YARATMIŞSIN

BUNU GERİDE KALANLARA SUNMUŞSUN

BU GANİMETİ MUHAKKAK GÖREN ÇIKACAKTIR

SENİN DE RUHUN ŞAD OLACAKTIR.

HUZUR İÇİNDE GİT

ARKANI DÜŞÜNME

YENİ TAYİN YERİNDE

NE SEFALI BİR KARŞILAMA BEKLİYOR SENİ

DÜŞÜNSENE

YİNE EL BEBEK, GÜL BEBEK

EMEKLEYEREK

SEVGİ İÇİNDE YENİ TAYİN MEKÂNININ

ŞARTLARINI ZORLAYARAK

ORADAKİ HAYATININ KEYFİNE VARACAKSIN

İÇİN RAHAT, YOLUN AÇIK,

SANA UĞURLAR OLSUN

 

ERDOĞAN ILDIZ

 

 

 

 

 

7/5/2001

 

YABAN OTU

 

 

 

YABAN OTU, YALÇIN KAYALARDA BİTER

TUTUNDUĞU KAYAYI ÇATLATIR,

UN UFAK EDER.

NASIL KONMUŞTUR ORAYA,

NE YER NE İÇER,

ANLAŞILMAZ.

YERİNDEN SÜKÜLÜP ATILAMAZ

VIZ GELİR RÜZGAR,BORA

DOBRA DOBRA YAŞAR

SAĞLAM YAPISINA HERKES ŞAŞAR

 

SAKSI ÇİÇEĞİ İLE KIYASLANDIĞINDA

FARK ÇARPICI OLUR DAHA DA

SAKSI ÇİÇEĞİ NARİN

HER GÜN SU İSTER ,BAKIM DA

RÜZGARA BORAYA GELEMEZ,

SOLAR  O ANDA

 

İŞİMİZ YOK BİZİM ,SAKSI ÇİÇEKLERİ İLE,

YABAN OTLARI İLE GELECEĞİ KURACAĞIZ

ENGİN  KAYALIKLARIN ÜZERİNDE DALGALANACAĞIZ

YABAN OTU OLMAK NASİP OLMAZ HERKESE

YILMAYAN, SAVAŞCI YAPILIYSA KİMSE

ÇETİN ŞARTLARDA AYAKTA KALAN

HERŞEYE RAĞMEN YOL ALAN

KİŞİDİR, YABAN OTU

 

 

 

ERDOĞAN ILDIZ

 

 

 

 

 

 

6-7-2010

AZİM VE TAKDİR

 

AZİM VE TAKDİR, GARİP BİR İKİLİDİR

ŞİFRESİNİ ÇÖZERSEN EĞER

SONUÇTA MUHAKKAK SANA ZAFERİ GETİRİR

BAŞARILI OLMAK İSTEYENLERE

ŞİFREDE YARDIMCI OLALIM BİR NEBZE

GERİSİNİ DE HERKES KENDİNE GÖRE GETİRE

AZİMDE

İSTEK, PLANLAMA, SABIR, İNAT, ÖLÇÜ VARDIR

SEN ELİNDEN GELNİN EN İYASİNİ YAPARSIN

GERİSİ ALLAHA KALIR

TAKDİR YARADANINDIR.

SONUÇ İSTEDİĞİN GİBİ ÇIKMAZSA

İŞİN UCUNU KOYVERMEK YOK

DAHA İYİSİNİ YAPMAK ZORUNDASIN

SONUNDA MUTLAKA BAŞARACAKSIN

İSYANLARI OYNAMAKLA BİR YERE VARILMIYOR

YAPAMADIN DİYE DE

YARADAN SANA DARILMIYOR

MESELEYİ DEĞİŞİK AÇILARDAN ELE ALMAYI ÖĞRENMEK

SENİ YARADANA YAKLAŞTIRIYOR

TAKDİR DE

ANLAŞILDIMI?

CANIM CANANIM

ŞİFREYİ ÇÖZMYE BİZİM KATKIMIZ BURADA BİTİYOR

DAHA DERİN DALIŞLAR İÇİN

KONU ELLERİNİZDEN ÖPÜYOR

 

 

ERDOĞAN ILDIZ

 

10 ‘ UN DEVAMI

RENKLER VE DEVİNİM

( FİHRİST İÇİN TIKLA )

 

 

 

YARADAN VE DEVİNİM

1

EVREN ENERJİ YUMAĞIDIR

 

BİLİNÇSİZ ENERJİNİN KIYMETİ HARBİYESİ YOKTUR

2

DEVİNİM FİKRİ

 

BİLGİ ENERJİNİN KONSANTRE OLMUŞ HALİDİR

DİĞER BİR ANLAMDA BİLGİ DAHA KALİTELİ ENERJİDİR

DEVİNİME YÖNELEN YARADAN KENDİ KUMAŞINI YÜCELTMEYE YÖNELMİŞTİR

DEĞİŞMEYEN TEK ŞEY DEĞİŞİMİN KENDİSİDİR

KURAMINDAN YOLA ÇIKARAK SONSUZ DEVİNİME YÖNELEREK TANRISAL KURAMLA ÖRTÜŞMEK İÇİN YOLA ÇIKIŞ

YANİ DUR DURAK BİLMEDEN SONSUZ BİLGİ ÜRETMEK İÇİN DÜZEN ALMA İSTEĞİ

BİLGİSİZ, İÇİ BOŞ KARANLIK, İNSANSIZ YARATIKSIZ KARANLIK BİR ENERJİDEN OLUŞAN BİLİNÇSİZ BİR YARADANIN NE KENDİNE NE DE EVRENE BİR FAYDASI OLUR

KARANLIKTA YALNIZ BAŞINA OTURAN BİR KİMSEDEN KİMSEYE HAYIR GELMEZ

HEDEF BİLGİDİR

3

BIG BANG – BÜYÜK PATLAMA

 

DEVİNİME YÖNELEN YARADAN 14 MİLYAR YIL ÖNCE  SAMAN YOLU GALAXISINI KURMA EYLEMİNE BAŞLAR. BÜYÜK PATLAMADAN BU YANA GEÇEN ZAMAN İÇİNDE HALEN EVREN GENİŞLEMEYE DEVAM ETMEKTEDİR. BÜYÜK PATLAMAYI BİR EL BOMBASININ PATLAMASI OLARAK ELE ALIRSAK BONBANIN PARÇALARININ HALA ÇEŞİTLİ İSTİKAMETLERE DAĞILDINI VARSAYALIM. YANİ EYLEM HENÜZ BİTMİŞ DEĞİLDİR.

4

DEVİNİM FİKRİNİN DEVREYE SOKULUŞU – 3 RENK

 

EVRENİ KURAN YARADANIN, SONSUZ AÇILIMLARIN ÜRETTİĞİ DEVAMLI YENİLENEN BİLGİNİN DEPOLANDIĞI MERCİ OLARAK PARADOKSLAR YARATARAK BİLGİNİN VERSİYONLRINI ELDE EDERKEN EVRENDEKİ TÜM CANLI VE CANSIZ ELEMENTLERİ KULLANMAK İÇİN YOLA ÇIKMIŞTIR.

İŞİ BASİT BİR ANLATIMLA ELE ALIRSAK BASİTÇE 3 RENK VASITASI İLE SONSUZ RENKLERİ ELDE ETME YOLUNA GİTMİŞTİR. SARI RENK İLE TOPRAĞI, MAVİ RENK İLE SU VE HAVAYI, KIRMIZI RENK İLE ATEŞİ ÖZDEŞLEŞTİREREK, BUNLARIN KARIŞIMINDAN ELDE EDİLEN SONSUZ RENK VERSİYONLARI İLE BİLGİSİNİ ARTIRIRKEN, KURMAYLARINI DA SEÇMEKTEDİR. EVRENDE ÖLÜM YOK TAYİN VARDIR. BU YÜZDEN BİLGİNİN DEVAMLILIĞI ESASTIR

5

GRİ- ÇELİŞKİLERİN AZALMASI

 

REKLERİN BİR BİRLERİ İLE ÇİFTLLEŞTİRİLMESİ SONUÇTA GRİ RENK İLE SON BULACAKTIR. OLAY BU DURUMA GELDİĞİNDE BİR ÜST EVRİMDE DEVİNİME DEVAM ETMEK GEREKECEK BU DA BAŞKA BİR BIG BANG’İ GEREKTİRECEKTİR.

6

BİG BANG

 

EVRENİN TEKRAR BİR ÜST BİLİÇLE KURULUŞU

7

YENİ DEVİNİM FİKRİNİN DEVREYE SOKULUŞU – 3 RENK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oval: YILLIK
ÜRETİLEN TUĞLA SAYISI	70 YILLIK ÖMÜR SÜRESİNCE BEKLENEN TUĞLA ÜRETİMİ
1	YAMAK	70
2	ÇIRAK	140
3	KALFA	210
6	USTA	420
12	PİR	840

-11-

- YAŞAM HESAB-I CARİSİ –

 

( FİHRİST İÇİN TIKLA )

 

31-12-2010

YILIN GETİRDİKLERİ VE GÖTÜRDÜKLERİ

- YAŞAM HESAB-I CARİSİ –

 

TAYİN ŞİİRİMİZDE DE İŞARET ETTİĞİMİZ GİBİ

EVRENDE, ÇALIŞMANIN ZAMANI VE DE MEKÂNI YOKTUR,
ZARF ESKİDİ, VERİMİN DÜŞTÜYSE EĞER,
DAHA DİNÇ BEDENLE, DAHA İYİ BİR YERDE,
VÜCUT BULMAYA KİM HAYIR DER.
BU SAYEDE, DAHA ÇOK TUĞLAYI BİNANA EKLEMEK,
SENİ DAHA MUTLU EDER.

TAYİNİNİN ÇIKTIĞI YERDE
GAYRETİNLE, YAPINA EKLERSİN BİR TUĞLA DAHA
YARADAN’A KURMAYLIK YOLUNDA, RÜTBEN GİDER SONSUZLUĞA.

MADEM DÜNYAYA TUĞLA EKLEMYE GELDİK BİNAMIZA

BİZ DE SORUYORUZ DOSTLARA

GEÇEN BİR YIL NE KADAR TUĞLA EKLEDİ BİNANA

YETMİŞ YILLIK HAYATTA

ASGARİ BİR TUĞLA HESABI İLE

YETMİŞ TUĞLA LAZIM YAMAĞA (1)

ÇIRAK BUNU KATLAMALI (2) YE

KALFA İSE SONSUZLUĞUN KIYISINA YANAŞMALI (3) E

USTA EKİBİ KADAR KOYMALI TUĞLA

BU SAYI ALTIDAN EKSİK OLMAYA(6)

PİR DAHA ÇOK ÜRETCEK EL MAHKÛM

12 TUĞLA İLE YILI BİTİRECEK

YANİ HER AYA BİR TUĞLA DİYECEK

EVET, DOST, SAY BAKALIM

SEPETTEKİ YUMURTALARI

GEÇEN BİR YILDA

MEMNUN ETTİN Mİ?

EL ALDIĞIN USTALARINI

KANTARIN BELİNDE

NETİCEDE

GELİŞİMİNİ,

OĞLUN GİBİ EVER,

KIZIN GİBİ GELİN ET, DERLER.

UNUTMA,

HERŞEY SENDE BİTER.

 

ERDOĞAN ILDIZ

 

12X70=840 TUĞLA PİRİN HEDEFİ OLMALI. KENDİMİZİ BRAŞIMIZDA PİR OLARAK KABUL EDERSEK, DURUMUMUZA BİR BAKALIM. NEYİ HEDEFLEMİŞİZ, NEYİ HAK ETMİŞİZ.

AŞAĞIDAKİ SÜTUNLARDA HANGİ NİTELİKLERİ EDİNİRSENİZ YAMAK PİR SIRALAMASINDA YERİNİZİ ALIRSINIZ LİSTEYİ DOLDURURSANIZ YARDIMLARINIZ İÇİN MÜTEŞEKKİR KALIRIZ.

 

 

-12-

TUĞLALAR

( FİHRİST İÇİN TIKLA )

 

 

NİTELİKLER

 

NİTELİKLER

 

 

1.      

ÖĞRENME MERAKLISI

1.      

DİNLEMESİNİ BİLEN

1.      

 

2.      

LİSANLAR ÖĞRENMİŞ

2.      

KARŞISINDAKİNİ ONURE EDEN

2.      

 

3.      

DÜNYAYI GEZMİŞ

3.      

GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ OLAN YA DA OLDUĞU GİBİ GÖRÜNEN

3.      

 

4.      

FİLOZOF

4.      

YALAN SÖYLEMEYEN

4.      

 

5.      

EĞİTİMCİ

5.      

HEPİMİZ BİRİMİZ BİRİMİZ HEPİMİZ İÇİN DİYEBİLEN

5.      

 

6.      

İŞ ADAMI

6.      

TEVEKKÜLLÜ TEALLAH KAVRAMIŞ

6.      

 

7.      

ŞAİR

7.      

SABRIN KERAMETİNİ BİLEN

7.      

 

8.      

SATICI

8.      

SERT RÜZGARLAR KARŞISINDA EGİLEBİLEN

8.      

 

9.      

HALICI

9.      

EN EL HAKKIA KAVRAMIŞ

9.      

 

10.    

VARLIKLI

10.    

NİÇİNİ SORGULAYABİLEN

10.    

 

11.    

ARKADAŞ CANLISI

11.    

MENTEMORFOZUN KERAMETİNİ

11.    

 

12.    

RENK USTASI

12.    

BİLDİĞİ TEK ŞEYİN HİÇBİRŞEY BİLMEDİĞİNİN OLDUĞUNUN FARKINDA OLMAK

12.    

 

13.    

YARATICI

13.    

DEĞİŞMEYEN TEK ŞEYİN DEĞİŞİMİN KENDİSİ OLDUĞU OLGUSUNUN FARKINDA OLMAK

13.    

 

14.    

AİLE BABASI

14.    

UMUTLU POZİTİF DÜŞÜNCEYİ BİLEN VE UYGULAYAN

14.    

 

15.    

BİTKİ UZMANI

15.    

TARZINI BELİRLEMİŞ HEM KENDİ TARZINI İFADE EDEBİLEN HEMDE İFADE EDİLEN TARZLARI ALGILAYABİLEN

15.    

 

16.    

BİLGİSAYAR USTASI

16.    

 

16.    

 

17.    

HAYVAN SEVEN

17.    

UYKULARI DİNLENDİRİCİ

17.    

 

18.    

SUVARİ

18.    

YEMEĞİ ZAMANINDA YİYEN

18.    

 

19.    

BİSİKLET TUTKUNU

19.    

EKİP ÇALIŞMASINI BECERMİŞ

19.    

 

20.   

ARAŞTIRMACI

20.   

PLANLI PROGRAMLI

20.   

 

21.    

YAZAR

21.    

DÜZENLİ

21.    

 

22.   

SEYYAH

22.   

SATIŞ YAPABİLEN

22.   

 

23.   

TASARIMCI

23.   

YENİ BİR ŞEKİL,RENK,MÜZİK KATABİLEN

23.   

 

24.   

SAZ ÇALAN

24.   

 

24.   

 

25.   

RESİM YAPAN

25.   

 

25.   

 

26.   

SANAYİCİ

26.   

 

26.   

 

27.   

GURME

27.   

 

27.   

 

28.   

FOTOĞRAFCI

28.   

 

28.   

 

29.   

Sistematik

29.   

 

29.   

 

30.   

Halı tamiri uzmanı

30.   

 

30.   

 

31.    

Halı yıkama uzmanı

31.    

 

31.    

 

32.   

Zeytin uzmanı

32.   

 

32.   

 

33.   

Halı üretimi uzmanı

33.   

 

33.   

 

34.   

34 TUĞLA

 

23 TUĞLA

34.   

TOPLAM 57 TUĞLA

 

PİR OLARAK  HEDEFİMİZ 840 TUĞLA İDİ. 64 YAŞINDA OLDUĞUMA GÖRE 64/70 =%91 ÖMÜR BİTMİŞ DERSEK 840X0,91 = 764  TUĞLA YAPMAMIZ GEREKİRDİ AMA BİZ 57 TUĞLA YAPMIŞIZ YANİ PROGRAMIN 57/764 = %7 Sİ GERÇEKLEŞMİŞ. BU FEVKALADE BAŞARISIZ BİR OPERASYONA GİRER.

EVET BU DÜNYAYA NİTELİKLERİMİZİ ARTIRMAYA TANRISAL YOLDA ELİMİZDEN GELDİĞİNCE YÜRÜMEYE GELDİK. YAŞ 63 TOPLAYABİLDİĞİMİZ TUĞLA SAYISI YUKARIDA BELİRTİLMİŞTİR. FAZLA İLERİ GİTTİĞİMİZ SÖYLENEMEZ.

 

BURADAN ŞU SONÇ ÇIKMAKTADIR: YA PİRLİK HEDEFİNİ YÜKSEK KOYMUŞUZ, YA DA ÇALIŞMALARIZ YETERSİZ OLMUŞ, YAMAK SEVİYESİNDE ÇALIŞMIŞIZ. YA DA KRETERYAMIZ TOP YEKÜN HATALI. BU DURUMU ÖLÇEBİLMEK İÇİN  VE DE HATALARI GÖREBİLMEK İÇİN , YUNAN TANRILARINDAN OLAYI ELE ALIP, GELİŞTİRDİĞİMİZ FİKİRSEL EVRİMİ BİR İNCELEMEYE TBİİ TUTALIM, HATALARIMIZI GÖRÜP DÜZELTEBİLİRSEK. BU KİTAPTA AMACINA ULAŞMIŞ OLUR.

 

 

YUNAN TANRILARI:

 

TANRI FİKRİ İYİCE YAYGINLAŞINCA, OLAYI TAKİP ETMEK DE ZORLAŞIYOR. YUNAN TARILARININ DURUMU BÖYLE ZAMAN ZAMAN BEN DE BİR KAÇININ HÜVİYETİNE BÜRÜNMEK DURUMUNDA KALDIM. BU ÖĞRENMEK VE ÖĞRETMEK İÇİN ZORUNLUYDU. “ GEL OKULU “ EĞİTİMLERİNDE ÇOK FAYDALI OLDU. ÖĞRETMEK İÇİN BU ŞART. AMA HİÇ DE KOLAY İŞ DEĞİL.

 

 

-13-

YUNAN MİTOLOJİSİNDEKİ TANRILAR


( FİHRİST İÇİN TIKLA )

Search Wikimedia Commons

Wikimedia Commons has media related to: Greek deities

Subcategories

This category has the following 13 subcategories, out of 13 total.

A

·         [+] Apollo (4 C, 18 P)

·         [+] Ares (3 C, 11 P)

·         [+] Asclepius (3 C, 11 P)

D

·         [+] Dionysus (3 C, 14 P)

H

·         [+] Hades (3 C, 1 P)

H cont.

·         [+] Helios (2 C, 3 P)

·         [+] Hephaestus (2 C, 6 P)

·         [+] Heracles (3 C, 21 P)

·         [+] H

·         ermes (4 C, 5 P)

P

·         [+] Pan (1 C, 11 P)

P cont.

·         [+] Phrygian gods (4 P)

·         [+] Poseidon (4 C, 1 P)

Z

·         [+] Zeus (5 C, 3 P)

 

Pages in category "Greek gods"

The following 124 pages are in this category, out of 124 total. This list may not reflect recent changes (learn more).

A

·         Achelous

·         Acheron

·         Adonis

·         Aegipan

·         Aeolus

·         Aesepus

·         Aether (mythology)

·         Aethon

·         Agathodaemon

·         Agon

·         Agreus

·         Alastor

·         Alpheus (mythology)

·         Anakes

·         Anapos

·         Anemoi

·         Anteros

·         Aon (mythology)

·         Aphrodite

·         Apis (Egyptian mythology)

·         Apollo

·         Ares

·         Arimanius

·         Aristaeus

·         Asclepius

·         Asopus

·         Asterion (god)

·         Astraeus

·         Atlas (mythology)

·         Axius (mythology)

B

·         Brychon

C

·         Caerus

·         Castor and Pollux

·         Cebren

·         Cephissus

·         Cephissus (Athenian plain)

·         Ceryx

·         Coeus

·         Comus

·         Cratos

·         Crius

·         Cronus

D

·         Deimos (mythology)

·         Dionysus

E

·         Enipeus (mythology)

·         Enyalius

·         Epimetheus (mythology)

·         Epiphron

·         Eridanos (mythology)

·         Eros

·         Erotes (mythology)

·         Evenus (mythology)

G

·         Geras

·         Glaucus

·         Alexiares and Anicetus

H

·         Hades

·         Harpocrates

·         Helios

·         Hephaestus

·         Heracles

·         Hermes

·         Hermus

·         Hesperus

·         Hymenaios

·         Hyperion (mythology)

·         Hypnos

I

·         Iacchus

·         Iapetus (mythology)

·         Inachus

K

·         Kladeos

·         Kydoimos

L

·         Lamos

·         List of Greek mythological figures

M

·         Makhai

·         Meander (mythology)

·         Meilichios

·         Melicertes

·         Menoetius (mythology)

·         Momus

·         Moros

·         Morpheus (mythology)

·         Myiagros

N

·         Nereus

·         Nilus (mythology)

N cont.

·         Nomos (mythology)

O

·         Oceanus

·         Old Man of the Sea

·         Olethros

·         Oneiroi

·         Ophion

·         Ourea

P

·         Paean

·         Palici

·         Pan (god)

·         Peneus

·         Penthus

·         Phanes (mythology)

·         Phantasos

·         Philomelus

·         Phobetor

·         Phobos (mythology)

·         Phorcys

·         Phrike

·         Phthonus

·         Plutus

·         Polemos

·         Ponos

·         Pontus (mythology)

·         Porus (mythology)

·         Poseidon

·         Priapus

·         Proteus

S

·         Scamander

·         Simoeis

·         Spercheus

T

·         Telesphorus (mythology)

·         Thaumas

·         Tmolus

·         Triton (mythology)

·         Trophonius

U

·         Uranus (mythology)

Z

·         Zagreus

·         Zelus

·         Zeus

 

Retrieved from "http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Greek_gods"

Categories: European gods | Gods by culture | Greek deities | Indo-European mythology

 

 

-14-

EŞİTLİ EVRELERDE SİMGELERİM:

( FİHRİST İÇİN TIKLA )

 

20/9/2008

ZEUS

 

Zeus'un yeri

 

 

14

ÇEŞİTLİ EVRELERDE SİMGELERİM

( FİHRİST İÇİN TIKLA )

HERMES

13-30 YAŞ ARASI SİMGEM

DSCN3649

-ZEUS’ÜN OĞLU

-TANRILARIN POSTACISI

-TÜCCARLARIN TANRISI

Hermes'in ünlü kadüse sembolü

TİCARTE ERKEN BAŞLADIĞIM İÇİN – 6 YAŞ – TÜCCARLARIN TANRISI HERMESİ KENDİME ÖRNEK ALDIM.

Hermes, (Yunanca ʽρμς ) Zeus ve Maia’nın oğludur. Zeus’un habercisidir. Tanrıların en kurnazı sayılır. Tanrıların en hızlısıdır. Bir de büyülü değnek taşır. Üstün nitelikleri olan Hermes, efsaneye göre daha bir günlükken ayağa kalkar, beşiğinden çıkar, kaplumbağa kabuğundan yaptığı bir liri çalıp ondan çıkan seslerle eğlenir. Bir gün kırlarda dolaşırken tanrı Apollon’un koruması altındaki inekleri çalar. Apollon olayı öğrenince çok kızar; cezalandırılması için Hermes’i kolundan tutup Zeus’a götürür. Ne var ki, Hermes’in lirinden çıkan sesler Zeus’u da ve Apollon’u da büyüler. Zeus, cezalandıracağı yerde Hermes’e kanatlı bir başlıkla bir çift ayakkabı vererek onu tanrıların habercisi yapar. Haberci Hermes ölülerin ruhlarını yeraltına götürür; çobanlarla, yolunu şaşıran yolculara kılavuzluk eder. Yaşlı Kral Priamos’u, Hektor’un ölüsünü almak için Aşil’in barınağına götüren de odur. Hermes’in İo efsanesinde de önemli bir görev üstlendiği görülür. Zeus’un karısı Hera, İo adlı bir rahibeyi kıskandığı için onu ineğe dönüştürür, başına da bekçi olarak 100 gözlü canavar Argos’u diker. Argos uyurken en fazla iki gözünü yumduğundan ona yanaşmak çok tehlikelidir. İo’nun kurtarılması için Zeus, Hermes’i görevlendirir. Hermes canavarın yanına oturarak eline lirini alıp tatlı tatlı çalmaya başlar. Bu hoş müzikle Argos’un gözlerinin tümü ağır ağır kapanır, giderek derin bir uykuya dalar. Hermes de uyuyan canavarın kafasını keser.

Çevik haberci Hermes tüm atletlerin koruyucusu olduğu gibi akıllı ve kurnaz olduğu için hırsızların, kumarbazların ve tüccarların da koruyucusudur. Liri, kavalı, notaları, astronomiyi, ölçü birimlerini ve sporu icat etmiştir.

Mitolojistlerce eril öğenin temsilcisi olarak kabul edilir. Çocukları, Pan, Eros, Hermaphroditus, Priapos, Tyche, Abderus ve Autolycus’dur.

Roma mitolojisi [değiştir]

==Roma mitolojisi==

Hermes [[Roma mitolojisi]]nde [[Merkür]] olarak anılır. Güneş’e en yakın gezegene onun adı verilmiştir.

 

Hermes’in aslen [[Mısır Mitolojisi]]’ndeki [[Thot]], [[Thot]]’un da Kur’an’da adı geçen [[İdris]] olduğu iddia edilmektedir.

 

Yunancada Hermes Trimegustus (üç kere kusanmış hermes) anlamına gelmektedir.gelmişim geçmişin ve geçişin efendisi olarak adlandırılır.

 

ARTEMİS

30-50 YAŞ ARASI SİMGEM

felsefe

-BEREKET TANRISI

 

150px-Diane_de_Versailles_Leochares

TABUTUMUN ÜSTÜ İÇİN YAPTIĞIM BU HALIDAKİ MOTİFLER ŞUNLARI SİMGELEMEKTEDİR 1- EL: EMEĞİ, 2- ARTEMİS: BEREKETİ, 3- YEN VE YAN: HER İYLİĞİN İÇİNDE, BİR KÖTÜLÜK. HER KÖTÜLÜĞÜN İÇİNDE DE BİR İYLİK VARDIR. TÜMGÜÇLÜKLERİ BU YÖNELİŞLE AŞAR 4- ÇİÇEKLER, GÜZELLİKLER VE CENNETE ULAŞIRSIN.

Artemis, Roma’daki adı Diana, Zeus ile Leto’nun kızı. Phoebe olarak da bilinir. Apollon’un ikiz kız kardeşi, vahşi doğa tanrıçası.Ares’in dostudur.

Kardeşinden bir gün önce doğup Apollon’un doğumu sırasında annesine yardım etmiştir. Annesinin çektiği acıyı gören Artemis evlenmemeye ve bakire kalmaya yemin etmiştir.delos adasında doğmuştur.apollon güneşi,rtemis ise ayı temsil eder;apollon’a “feobos” (=parlak,ışıklı)denildiği gibi, rtemis’e de “Feobe” denilirdi.ikisi de yayla silahlanmıştır, oklar atarlar:oklar güneş ve ay ışınlarının sembolüdür.artemis ;güzel ,endamlı,ciddi yüzlü, tanrısal bir bakiredir. Saf ışık tanrıçası olarak afifliği sembolleştirir; kültünün kanunu olarak afifliğe, -erkek,kadın- duacıları riayet zorundaydı.ona tapınan ve onun gibi dünya iptilasından uzak, dağlar, ormanlar arasında yaşayan hippolyt, afiflik yüzünden helak olduğu zaman rtemis ona yüksek şerefler müjdeleyerek teselli vermiştir.sonraları rtemis adına türlü kültlere sapılmıştır.bunlardan biri,efes’de rtemis’e, bütün tabiatı dölleştiren ve göğsü sayısız memelerle örtülü bir tanrıça gibi düşünülerek tapınılmasından doğan kült idi. Rivayete göre Nenflerden oluşan hizmetçileriyle ormanda avlandığı bir gün karşısına çıkan iri cüssesli ama çok yakışıklı bir avcı olan Orion’a aşık olmuştur ve onunla evlenmek istemiştir. Kardeşini kıskanan Apollon, bir gün Orion denizde yüzerken kıyıdan uzaklaşıp, kafasının bir nokta gibi göründüğü anda Artemis’i çağırıp o noktaya kadar ok atıp atamayacağını sormuş, Artemis oku fırlatmış ve bilmeden sevdiği adamı öldürmüştür. Bu olaydan sonra ışığını kaybeden Artemis babası Zeus’tan Orion’u bir takımyıldızı olarak gökyüzüne çıkarmasını istemiş, Zeus da kızının bu isteğini yerine getirmiştir. Artemis yunan ev ve orman tanrıçasıdır.Bunun yanında Artemis bakireliğini bir erkeğe verip gebe kalan kadınları okuyla öldürmüş.

 

ANKA KUŞU – FINIX

50-? YAŞ

phoenix2.gif

GÜZELLİK VE ÖLÜMSÜZLÜK SİMGESİ

 

phonix kuşu

 

phoenix_text

  clip_image001

 

Eski Mısır,Yunan ve Arap kültürlerinin efsanelerinde bahsi geçen bu kuş,ölümsüzlüğü ifade eder. Efsaneler bu kuşun Arabistan’da serin bir pınarın yakınında yaşadığını,her sabah güneş tanrısı arabası ile buradan geçerken bir süre durup bu kuşun serin pınarda banyo yaparken çok güzel sesi ile söylediği şarkıları dinlermiş. Sadece söz konusu edilen konumda ve dünya yüzünde bir tane bulunan bu nadir kuşun altın sarısı ve koyu kırmızıdan oluşan parlak tüyleri varmış. Cüssesi kartal büyüklüğünde olup ömrünün en az 500 yıl olduğu bilinmekle beraber,çeşitli rivayetlerde bu ömrün 540,1000,1461,7006,12994 yıl olduğu da yer almaktadır. Biz de bundan böyle minimum ömrünü 500 yıl alıp efsanemizi bu temelde geliştireceğiz.

 Bu güzel ve hayatın sonsuzluğunu simgeleyen kuş,ömrünün sonuna yaklaştığını hissedince kendine güzel kokulu bitkilerden, ağaç kabukları ve yongalarından güzel bir yuva hazırlayarak içine yerleşir ve öğlen güneşi ile bu yuvayı ateşe verirmiş. Tamamen alevler tarafından yutulan Phoenix kuşunun kalan küllerinden  yeni bir Phoenix kuşu 3 gün içerisinde hayat bulur ve görevi teslim alırmış.

 Atasının küllerinden oluşan yeni Phoenix ,ilk iş olarak atasından geriye kalan külleri yumurta şekline sokup mumyaladıktan sonra Heliopolis’e ( Mısır’da Güneş Tanrısının Bulunduğu Şehir,Güneş Şehri ) uçup bu külleri güneş tanrısının korumasına sunarmış. ( Phoenix kuşları Heliopolis ‘i bir çeşit mezarlık olarak kullanıyorlar )

 Phoenix kuşu, eski mısırda güneş tanrısı “ Ra “ ya tapınmanın bir simgesi olarak ortaya çıkıyor, her akşam batan güneşin ertesi gün yeniden doğuşunu simgeliyordu. Tekrar hayat buluş inancının da temelini teşkil eden bu düşünce tarzı ile ölüm ve tekrar hayat buluş düşüncesi Phoenix simgesi ile  çok güzel ifade edilmiştir.

 Bu simge asırlar boyu pek çok hareket,kurum ve kuruluşa sembol olmuş,antik çağlarda Roma sikkelerinde Romanın ölümsüzlüğünün sembolü olarak resmedilmiştir.

 Yöntem Emlak için  bu simgeyi amblem olarak seçmekle, biz de size şunu ifade etmek istiyoruz. Hayatın sonsuz güzelliklerini sonsuz enerji ile size taşıyacağız. Sizin beğenileriniz bizim hayat buluşumuzun külleri olacak, bu hazzın verdiği kuvvetle size sonsuza kadar dürüstçe hizmet edeceğiz.

 Saygılarımızla

 Daha etraflı ek bilgi :

 * -  AnaBiritanica Ansiklopedisinde ANKA Kuşu hakkında yazılanlar.

 ANKA, RUH, SİMURG, ZÜMRÜTÜANKA  olarak ta bilinir, efsanedeki dev kuş. Yemek gayesi ile filleri ve başka iri hayvanları kaldırıp taşıdığı söylenir. Ünlü Arap öyküleri bin bir gece masalarında adı geçer. Venedikli gezgin Marco Polo da Madagaskar’ı ve Doğu Afrika açıklarındaki diğer adaları anlatırken bu kuştan bahseder. Marco Poloya göre, Kubilay han bu yörede Anka kuşunun aranmasını istemiş, kendisine büyük olasılıkla Anka kuşunun tüyü diye Rafya palmiyesinin yaprağı getirilmişti. Büyük bir olasılıkla bir balıkçıl türü olan bu kuş, Tanrı tarafından kusursuz olarak yaratılmış, ancak sonradan bir belaya dönüşmüş ve öldürülmüştü. Anka ortaçağ Arap ve Fars bilim kitaplarına da girmiştir. 

Batı dillerine Phoenix olarak geçen Anka kuşu, eski Mısırda ve Antik çağda güneş tapınması ile ilgili efsanevi bir kuştu. Mısırlıların Anka sı kartal büyüklüğündeydi. Kızıl ile altın renkli tüyleri ve hoş bir sesi vardı. Dünyanın her döneminde yalnız bir tane Anka kuşu bulunur ve bu Anka da çok uzun yaşardı. En eski kayıtlardan bu yana hiçbir kayıtta Anka kuşu için 500 seneden aşağı bir ömre rastlanmamıştır. Sonunun yaklaşmakta olduğunu hisseden Anka kuşu, güzel kokulu dallardan yapraklardan baharatlı otlardan kendisine bir yuva yapıp, içine girip, yuvayı tutuşturup, bu mis kokulu ateşin içinde kül olur giderdi. Bu küllerin arasından mucizevî bir şekilde doğan yeni Anka kuşu atasından kalan külleri, hoş kokulu ve mumyalanmış olarak yumurta biçimine getirip Mısırdaki Heliopolis’e ( Güneş Şehri ) götürür ve Mısır Güneş tanrısı Ra’nın  tapınağındaki sunağın üstüne bırakırdı. Bu öykünün bir başka çeşitlemesine göre ise, ölmekte olan Anka, Heliopolis’e uçar kendisini kurban tetiği sunak ateşinden yavru Anka doğardı.

Eski Mısırda doğan güneşin ve ölümden sonraki yaşamın bir simgesi olarak birçok anıtta yer alan BENNU, güneş tapınması ile ilgili bir balıkçıl kuşu idi. Ama eski yapıtlarda anlatılan Anka tüm benzer dinsel anlamlarına karşın, balıkçıl kuşuna hiç benzemiyordu. Anayurdu da Mısır değil Arabistan, Hindistan gibi gün doğumuna daha yakın ve baharatın daha bol yetiştiği ülkelerdi. Anka öyküsü büyük bir ihtimalle doğuda vücut bulmuş, daha sonra Mısırda Heliopolis güneş tapınağı rahipleri tarafından benimsenerek kendi ortamlarına uyarlanmıştır. Efsanenin Mısıra uyarlanması, Anka kuşu (  Phoenix ) ile çok eskiden beri güneş tapınması ile ilgili olan palmiye ağacının ( Yunanca : Phoenix ) arasında bağlantı kurulmasını kolaylaştırmıştır.

Mısırlılar için Anka kuşu ölümsüzlüğü simgeliyordu. Antik çağın sonlarına doğru da ölümsüzlükle Anka kuşu arasında bir ilişki olduğu düşünülmekteydi. Ölümsüz Roma ya benzetilen Anka kuşu, geç dönem Roma paralarında ölümsüz Roma kentinin simgesi olarak yer alırdı. Ayrıca Hıristiyanlıkta da yeniden hayat buluşun simgesi olarak çeşitli zaman ve eserlerde bu simge kullanılmıştır.

İslam mitolojisinde Anka, kuşların padişahı diye bilinir. Hz. Musa zamanında yaratılmış. Hicaz’a gitmiş, Hz. Süleyman’ın meclisinde bulunmuştur. Zülkarneyn ile Kaf Dağında görüşmüş, Rüstem’in babası Zal’ı büyütmüş, Hz. Muhammet den evvel bir peygamberin bedduası ile yok olmuştur.

Boynu gerdanlık gibi beyaz tüylerle kaplı olduğu için Arapça’da gerdanlık anlamına gelen Anka diye isimlendirilmiştir. Farsça da ise otuz renkli anlamında sireng, otuz kuş büyüklüğünde olduğu için de simurg olarak anılmıştır. Türkçe’ye Arapça’sı ve Farsça’sı birlikte geçmiş, simurg ve Anka, halk dilinde “ Zümrüdüanka “ şekline dönüvermiştir. Eski Türkler daha çok Toğrol ya da Tuğrul demişler, halk arasında “ Devekuşu “ olarak da anılmıştır.

Günümüzde bu simgeyi en yaygın yaşatan yer Amerikanın Arizona eyaletinin başkenti Phoenix kentidir. Çölde kurulan bu şehir kısa zamanda ismini aldığı kuş gibi çölün tozu, toprağından fışkırarak günümüzün önemli metropollerinden biri haline gelmiştir.

Böylece  Phoenix kuşunun orijinal doğuş esprisine, Ansiklopedik bilgileri de ekleyerek, olayın tüm yönleri ile açıklamasını yapmış olduk.

 Ansiklopediden alınan açıklama konunun tüm boyutlarını incelemek açısından verilmiştir. Biz işin ruhunu ilk açıklamamızda verirken bu ruhu canlı tutmak üzere kurulduğumuzu belirtmiştik. Açıklamalarımız eksiksiz olsun, size kusursuz servis vermeye buradan başlayalım diye de Ansiklopedik bilgilere de burada yer verdik, ancak bizim için esas olan ilk açıklamadır. O açıklamanın orijinal ruha sadık kalıp sizin gönüllerinizde sonsuza kadar yaşamayı hedefliyoruz. Bunu başarmak için elimizden gelen gayreti göstereceğimize emin olabilirsiniz.

 Not: Phoenix, eski Yunanca da bir çeşit palmiye ağacına isim olmanın yanı sıra, koyu kırmızı ve mor anlamında renkleri isimlendiren bir kelimedir.

phoenix2

PHOENİX – ANKA KUŞU

VERİMLİ – YARATICI- KATKICI BİR YAŞAMI SİMGELEDİĞİ İÇİN ANKA KUŞUNU SİMGE EDİNDİM. UMARIM BU YÖNELİŞTEN EVREN KARLI ÇIKAR


Yöntem Basın Yayın Halkla İlişkiler ve Organizasyon A.Ş.
Ildız Halı Çiftliği (Carpet Farm), Pilavtepe Mevkii, Bodrum Karayolu 10.Km. Milas / MUĞLA
Tel: +90 252 535 5119 Faks: +90 252 535 5413 E-Mail: [email protected]
Fatura adresimiz için tıklayınız.

 

 

Mistik kuş Simurg Fars sanatında kuş şeklinde, kanatlı dev bir yaratık olarak resmedilmiştir. Zaman zaman köpek başına ve aslan pençelerine sahip bir tavus kuşu olarak da resmedilmiştir. Bazen insan yüzü ile de resmedildiği olmuştur. Bir bölümü memeli olduğu için yavrularını emzirirdi. Yılanlara karşı bir düşmanlığı vardı ve yaşadığı yer fazlasıyla sulaktı. Bir antik İran tanımında Simurg'un kendisini alevlerle kaplayana kadar 1700 yıl yaşar, daha sonraki tanım ve kayıtlarda ise onun ölümsüz olduğu ve Bilgi Ağacı'nda bir yuvası olduğundan bahsedilmiştir.

İran efsanesine göre, bu kuş o kadar yaşlıdır ki dünyanın yıkılışına üç kez tanık olmuştur. Tüm bu zaman boyunca, Simurg o kadar çok öğrenmiştir ki tüm zamanların bilgisine sahip olmuştur.

Sasani Persler Simurg'un yere bereket bahşedeceğine ve dünya ile göğün arasındaki birliği sağlayacağına inanırlardı. Yaşam ağacı, Gaokerena'da tünediğine ve her türlü şeytani şeyi tedavi eden, düzelten kutsal Haoma bitkisinin yöresinde yaşadığına inanılırdı. Daha sonraki İran geleneklerinde Simurg ilahiliğin bir sembolü haline gelmiştir. Ayrıca, Sên-Murv/Simurg Pers edebiyatında Homâ olarak tanımlanmış, Arapça'ya ise Rukh olarak girmiştir.

Simurg uçuşa kalktığında, bilgi ağacının yaprakları titrer her bitkinin tohumlarının dökülmesine neden olurdu. Bu tohumlar dünyanın her yanına dağılır gelmiş geçmiş her bitki çeşidinin kök almasını sağlar ve böylece de (bu bitkiler yoluyla) insanoğlunun tüm hastalıklarını tedavi ederler. Simurg'un tüylerinin bakır renginde olduğu söylenmiştir. Her ne kadar başlarda bir köpek-kuş olarak tasvir edilse de, daha sonraları sıklıkla bir insan veya köpeğin başıyla gösterilmiştir. Onun iyilik sever bir doğası olduğu ve kanatlarının bir dokunuşunun her türlü hastalık veya yarayı tedavi edeceğine inanılırdı

-        

 

 

KİTAPLI DİNLERDEN BAZILARI

( FİHRİST İÇİN TIKLA )

 

 

-15-

DİNLER TARİHİ VE ANA DİNLERDEN BAZILARI

FİHRİST

 

 

Evet, HİTİT, SÜMER, MISIR, YÜNAN, ROMA, BUDA, Derken çeşitleniyor dinler. Aralarındaki rekabet savaşlara neden oluyor. Çünkü çok büyük menfaatler söz konusu. Bunlardan bazılarından örnekler verelim ki olayın feciatı anlaşılsın.

 

YAHUDILIK ve MUSEViLiK

http://www.sevde.de/Dinler/Dinler2.gif

Hz.Musa (a.s.)             ( FİHRİST İÇİN TIKLA )

Tevrat                                               

 

HIRISTIYANLIK

http://www.sevde.de/Dinler/Dinler1.gif

Hz.Isa (a.s)

Incil                            ( FİHRİST İÇİN TIKLA )

            

 

MÜSLÜMANLIK                                                     ( FİHRİST İÇİN TIKLA )

http://www.sevde.de/Dinler/Dinler3.gif

Hz.Muhammet (s.a.v)

Kuran-i Kerim          ( FİHRİST İÇİN TIKLA )

 

 

 

Star of David.svg