Erdoğan ILDIZ    Kitaplarım İletişimİletişim
 
 

 Giriş  Yayınlar Genel Açıklama Sayfası
  Mesleki 
 
  Felsefi
  Hikaye
  Şiir

 Milas Halıları
  Önsöz
  İçindekiler
Sayfalar
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10
11 12 13

 

 
 
MİLAS HALILARI
 
 
 BABAMIN ANISINA
 
Babam Mehmet Necati Ildız, nam-ı diğer Tarzan Necati ( Bu lakap ona sporcu yapısından dolayı zamanın Malatya Valisi tarafından verilmişti. Futbol, yüksek atlama, yüzme dallarında zamanının en iyilerindenmiş. Vefa ve Malatya sporda oynamış bir sporcudur. ) Bu, Milas yöresini çok sever, Halı Çiftliğinden ayrılmak istemezdi. On küsür yıl,hayatının son dönemini Ildız Halı Çiftliğinde geçirdi. Ölünce Milas mezarlığına gömülmeyi çok istediğini çeşitli defalar belirtmişti. Kendini bir takım nedenlerden dolayı Milas’a gömemedik ancak ruhunu şad etmek için Milas ve halıları hakkındaki bu kitabımı onun ruhuna adıyorum. Ruhu şad olsun.

 

ERDOĞAN ILDIZ

 
 

 

 

TEŞEKKÜRLERİ DE UNUTMAMAK GEREK

 

 

Her çalışma ,uzun araştırma, bilgi ve doküman toplama gerektirir. Toplanan bu bilgilerin ışığında çalışma bir anlam kazanacaktır. Bu işlemler yapılırken en küçük bir bilgi kırıntısı bile çok büyük önem taşır. Elde edilen bilgilerin çeşitli kaynaklardan doğrulanması neticesinde araştırmacının elindeki bilgi hakkında kanaati olgunlaşacak ve bu bilgiyi eserinde kullanmaya layık görecektir. Bu kapsamda, üzerinde çalıştığım konu olan Milas halıları hakkında çok kısıtlı kaynakları bir araya getirmemde bana yardımcı olan herkese şükranlarımı sunarak, teşekkür etme işine buradan girmek istiyorum.

  Bu yaşta kahramanca arkeoloji eğitimini sürdüren benden 3 yaş küçük kardeşim Erkan Ildız’ın dikkatlice seçtiği yöre tarihi ve arkeolojisi hakkındaki kitaplardan çok yararlandığımı belirtmek isterim.  Yöre hakkında ,yöre de yaşayanlardan bilgi edinmemde ve kitabın hazırlanışında adeta bana asistanlık yapan Mumcular da ki dostum Ali Gül’e değerli katkılarından ötürü teşekkür ederim. Milas Kültür Müdürü Sayın Osman Koca elindeki kısıtlı imkanlarla yöre istatistiklerine erişmemde çok yardımcı oldu. Sayın Berna Cengiz ( Sevinç ) Hanımefendinin yüksek lisans tezi olarak hazırladığı Milas camilerindeki Milas halıları isimli eserden de özellikle çizimler konusunda yararlandığımı belirtmek isterim. Sayın Mehmet Özalın Beyefendinin üniversite bitirme ödevi olarak hazırladığı eseri kaynak olarak kullanmak istememden dolayı gösterdiği memnuniyeti kelimelerle ifade etmek çok zor.  Tüm yörede birlikte iş yaptığımız arkadaşların böyle bir kitabın hazırlandığını duydukları zaman gösterdikleri memnuniyeti de hiçbir kelime anlatmaya yetmez. Hepsi sağ olsunlar, ellerinden geldiğince yardımcı oldular. Kitapta isimleri geçen tüm arkadaşlarıma şükranlarımı sunarken ,yardımcı olup ta isimlerini zikretmeye fırsatım olmayanlara da burada teşekkürü bir borç biliyorum.

 

Erdoğan Ildız

 
 
 

 


 

© Erdoğan ILDIZ, Her hakkı saklıdır, yazılı izin olmadan çoğaltılamaz ve dağıtılamaz